• Bezpieczny Dolnoślązak

Program Edukacyjny "Bezpieczny Dolnoślązak"

Szkoła po raz kolejny przystąpiła do III edycji programu edukacyjnego ,,Bezpieczny Dolnoślązak 2018 ”. Organizatorem programu jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Program realizowany jest przez Wydział Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu przy współpracy służb państwowych i miejskich związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa. W tym roku szkolnym do programu przystąpiły 53 placówki oświatowe z rejonu Dolnego Śląska, głównie szkoły i przedszkola. Nasza szkoła w ramach konkursu opracowała projekt edukacyjny, który będzie realizowany do końca kwietnia przyszłego roku. Projekt ten obejmuje szereg zajęć edukacyjnych, konkursów, pokazów, warsztatów, spotkań, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci.

Projekt edukacyjny będzie obejmował działania wybrane z obszarach ujętych poniżej:

1. Bezpieczeństwo w Internecie,
          2. Pierwsza pomoc,
          3. Bezpieczeństwo na drodze,
          4. Bezpieczny wypoczynek,
          5. Zagrożenia bezpieczeństwa w sytuacjach niespodziewanych, np. pożar, powódź, gradobicie,
          6. Problematyka oszustw domowych,
          7. Ochrona danych osobowych,
          8. Problematyka uzależnień,
          9. Bezpieczne środowisko,
          10. Terroryzm,
          11. Elementy obronności.