• ZADANIA LOGOPEDY SZKOLNEGO:

Diagnostyka:
          - przeprowadzanie przesiewowych badań mowy,
          - diagnoza logopedyczna.

Terapia:
          - objęcie opieką logopedyczną zdiagnozowanych dzieci,
          - prowadzenie zajęć terapii logopedycznej,
          - rozwijanie komunikacji językowej poprzez usprawnianie funkcji mowy i umiejętności wypowiadania się,
          - wyrównywanie opóźnień mowy,
          - korygowanie wad wymowy,
          - stymulowanie rozwoju poznawczo - językowego.

•  Zajęcia logopedyczne przeznaczone są dla uczniów z zaburzeniami mowy, powodującymi znaczne zakłócenia komunikacji językowej oraz trudności w uczeniu się.
          • W zależności od stopnia i rodzaju zaburzeń mowy terapia logopedyczna obejmuje ćwiczenia wspomagające, usprawniające artykulację, prawidłowe oddychanie oraz fonację, prowadzone są również ćwiczenia i zabawy stymulujące kompetencje komunikacyjne          i językowe dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie i pisanie oraz rozumienie tekstów słuchanych i czytanych.
          • Podjęcie terapii logopedycznej oznacza konieczność utrwalania uzyskanych efektów          w domu (systematyczne, 10 - 15-minutowe ćwiczenia rodzica z dzieckiem na bazie materiałów przekazywanych przez logopedę).