• Misja szkoły

• „Moja szkoła – moim drugim domem, w którym uczę się szacunku dla polskiej historii i kultury oraz przygotowuję do życia we współczesnym świecie”

Zapewniamy:
          1. Zdobycie rzetelnej wiedzy prowadzącej do lepszego rozumienia świata, ludzi i siebie.
          2. Podniesieni efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
          3. Kształtowanie umiejętności i postaw uczniów odpowiednio do naturalnej w tym wieku aktywności, pobudzania ich do samodzielności w procesie uczenia się oraz inspiracji do wyrażania własnych myśli i przeżyć.
          4. Wychowywania w duchu tolerancji, poszanowania odmienności, niepełnosprawności innych osób.
          5. Warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia.
          6. Poczucie bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego ucznia w szkole.
          7. Kultywowanie tradycji ,poszanowanie historii narodu i państwa polskiego ,jako warunku prawidłowego funkcjonowania młodego człowieka w społeczeństwie.
          Wspieramy:
          1. Wszelkie inicjatywy w podejmowaniu samodzielnych decyzji i działań.
          2. Aktywność społeczną rodziców i uczniów.
          3. Rozwój samodzielności i odpowiedzialności za siebie i innych.
          4. Rozwój zawodowy nauczycieli.
          5. Działania różnych instytucji, zapewniając uczniom pomoc socjalną.
          Umożliwiamy:
          1. Rozwijanie indywidualnych uzdolnień i zainteresowań poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych i dodatkowych.
          2. Korzystanie z sali gimnastycznej, boiska szkolnego, biblioteki szkolnej, stołówki, świetlicy szkolnej, pracowni komputerowej.
          3. Udział rodziców w kształtowaniu oblicza szkoły.
          4. Stały kontakt rodziców z nauczycielami i dyrekcją szkoły.
          5. Podejmowanie decyzji uczniów w sprawach dotyczących życia szkoły.
          6. Udzielanie uczniom pomocy psychologicznej, logopedycznej i pedagogicznej.