• Konkursy

• Konkurs "List do Taty"

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie „HackJunior” organizowanym przez Departament GovTech KPRM. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu narzędzia edukacyjnego (prezentacji, makiety, programu, maty edukacyjnej lub innej pomocy dydaktycznej) z elementami robotyki, programowania i/lub wykorzystania nowych technologii. Prace przygotowują uczniowie wspólnie z nauczycielami.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 listopada 2020 r., do godz. 15:00. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/govtech/hackjunior

Prace konkursowe zgłaszają nauczyciele za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://hackjunior.webankieta.pl/.

Proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród uczniów i nauczycieli Państwa szkoły.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorami: helena.salasinska@kprm.gov.pl lub hackjunior@robotsclass.com

Anna Ostrowska
          Zastępca Dyrektora
          Departamentu Informacji i Promocji MEN

Konkurs zDolny Ślązak                         terminy

termin etapu szkolnego

z j. polskiego        19.10.2020-         zgłoszenia do p. J. Kireńczuk

z j. angielskiego   20.10.2020 -        zgłoszenia do p. P. Gościniewicza

z matematyki       21.10.2020 -        zgłoszenia do p. J. Rudnickiej

przykładowe arkusze

Konkurs " Bezpieczny KRUS nal"

Szczegóły     KRUS_nal.pdf

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października obchodzimy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Odbywa się on każdego roku w pierwszy piątek października. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.

W tym roku do akcji zgłosiło się 5237 szkół  z 22 krajów.

Nasza szkoła od kilku lat bierze w niej udział. Otrzymaliśmy licencję nr 699.

W tym roku w szkole ze względu na obostrzenia sanitarne związane z epidemią obchody będą miały nieco inny charakter niż zwykle. Również ze względu na piątkowy termin zawodów sportowych odbędą się w poniedziałek  5 października w dwóch formach:

1) w 5-cio minutowej pisemnej rozgrywce będziemy wybierali Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia( dotyczy kl. II-VIII). Wygrywa uczeń, który poprawnie rozwiąże najwięcej przykładów. Uczeń w nagrodę otrzyma cząstkową ocenę 6 z matematyki i stosowny dyplom.

2) konkurs „Zrymuj to”, polegający na ułożeniu jak największej ilości 4- wersowych zwrotek opisujących przykład  tabliczki mnożenia np.

"Jesteś głodny?

Chcesz coś zjeść?

8 razy 7

jest 56"

Osoby z największą ilością poprawnych rymowanek zostaną nagrodzone oceną z matematyki           i j. polskiego.

Prace należy składać do p. J. Rudnickiej do wtorku 6 października.

Zachęcamy do udziału w akcji i wysłuchania nagrania