• Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Niemczy

• 12-go stycznia 2023 roku uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niemczy. Wykonali przepiękne przedstawienie jasełkowe, czym wywołali u Pensjonariuszy atmosferę pełną wzruszeń, radości i pozytywnych emocji. Celem spotkania była również integracja międzypokoleniowa i uwrażliwienie naszych uczniów na potrzeby osób starszych.

• Wizyta w Domu Seniora w Roztoczniku

• 10 stycznia 2024r uczniowie SP w Olesznej odwiedzili pensjonariuszy Domu Seniora w Roztoczniku. Przedstawili tam wszystkim zebranym jasełka pt. "W drodze do Betlejem", dostarczając wiele radości i wzruszeń.

• Lekcja na temat ssaków żyjących w naszych okolicach

• 9 stycznia 2024r. uczniów naszej szkoły odwiedzili Panowie Kacper Studniarek oraz Wiesław Pazgan z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych we Wrocławiu. Panowie przeprowadzili bardzo ciekawe lekcje na temat ssaków żyjących w naszych okolicach a niektórzy uczniowie wykazali się sporą wiedzą na ich temat... Serdecznie Panom dziękujemy i liczymy na kolejne ciekawe spotkania :)

• Pogadanka na temat bezpieczeństwa na feriach

• 9.01.2024 roku naszą szkołę odwiedził st. asp. Wojciech Kosko, który przeprowadził spotkanie z najmłodszymi uczniami nt. bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych. Policjant przypomniał dzieciom m.in. zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu, jak należy się ubierać, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, czy też jak zachować się, kiedy jesteśmy świadkami wypadku lub zagrożone jest ludzkie życie. Dzieci utrwaliły sobie również numery alarmowe, a na koniec spotkania miały szanse zadawać pytania.

• Wspólne kolędowanie w Jaźwinie

• 6 stycznia 2024r. zaproszeni i serdecznie przyjęci przez księdza Adama Woźniaka, uczniowie SP w Olesznej wystąpili z jasełkami: "W drodze do Betlejem". Na wspólnym kolędowaniu, które odbyło się na sali parafialnej w Jaźwinie artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i razem z mieszkańcami Jaźwiny i zaproszonymi gośćmi wesoło świętowali uroczystość Trzech Króli

• Jasełka 2023 rok

• W dniu 22 grudnia 2023 uczniowie pod opieką i przy zaangażowaniu Pani Małgorzaty Iwaszkiewicz oraz Pani Małgorzaty Małek przygotowali wspaniały spektakl pod tytułem Droga do Betlejem. Choć były to jak widniało na zaproszeniu Jasełka to przesłanie skierowane do ludzi młodych, którzy w swojej życiowej gonitwie często zapominają o znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia pozwoliło na refleksję, czy Święta Narodzenia Pańskiego to jeszcze symboliczny czas chrześcijańskiego oczekiwania na Zbawiciela, czy może już tylko festiwal próżności i Święto Choinki.

Na zakończenie widowiska Wójt Gminy Łagiewniki Jarosław Tyniec złożył świąteczne życzenia i podziękował wszystkim za realizację wspaniałego wydarzenia.

PS. DZIĘKUJEMY za niepowtarzalne połączenie tradycji gdzie kolędy przeplatały się że współczesnymi utworami z musicalu Metro.