• ...Poczytaj mi...

• W ramach akcji czytelniczej ,, Poczytaj mi'', klasę 1 w dniu 29 lutego 2024 roku odwiedziła mama Helenki. Przeczytała nam ulubioną ostatnio ,, Kicie Kocię '' a także ,, Alicję w krainie czarów ''. Serdecznie dziękujemy  za poświęcony czas:) ! Do zobaczenia następnym razem.

• Rejonowe zawody w siatkówkę „ czwórek”

• 15 lutego 2024r na sali w naszej szkole, odbyły się rejonowe zawody w siatkówkę „ czwórek”. Przyjechali do nas goście ze szkół podstawowych w Niemczy, Piławie Górnej i Łagiewnik. Nasi uczniowie spisali się na medal - dziewczynki zajęły III miejsce ( Ola Bara, Milena Pawelec, Maja Materac, Alicja Stroka, Julia Rudnicka, Maja Dawidziak, Lena Sucharska), a chłopcy II miejsce ( Wojciech Kramek, Tomasz Kapusta, Błażej Kucharski, Mikołaj Kucharski, Wojciech Lizak, Krzysztof Buganiuk, Szymon Stroka, Szymon Charczyński, Karol Brzezicki, Wojciech Bagiński). Gratulujemy i dziękujemy za dreszczyk emocji, który nam dostarczyliście podczas gry

• Walentynki

• Dzień 14 lutego, to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową - wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mieli możliwość wrzucić kartkę, list lub upominek do skrzynki walentynkowej.

Dziękujemy Wszystkim za czynny udział i zaangażowanie w obchody dnia święta zakochanych w Naszej Szkole,

• "W karnawale same bale"

• "W karnawale same bale" - dnia 13-go lutego 2024 roku w Naszej szkole odbyła się Zabawa Karnawałowa.

W zabawie uczestniczyli uczniowie z klas młodszych, 0-4, oraz uczniowie klas starszych, 5-8. Wszyscy tanecznym krokiem zakończyli czas karnawału.

Serdecznie dziękujemy za pomoc:

Samorządowi Szkolnemu i Opiekunom

Radzie Rodziców

Pani Monice Kędzierskiej

Panu Irkowi i Paniom z Obsługi Technicznej

• Rejonowe zawody w koszykówkę 5x5

• W czwartek 1 lutego w Piławie Górnej, odbyły się rejonowe zawody w koszykówkę 5x5. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła III miejsce a chłopców II miejsce

Gratulujemy!!!

Aleksandra Bara, Kornelia Frass, Maja Materac, Natalia Płaziuk, Lena Sucharska, Maja Dawidziak, Tomasz Kapusta, Błażej Kucharski, Mikołaj Kucharski, Franciszek Orfin, Wojciech Lizak, Wojciech Kramek, Krzysztof Buganiuk, Karol Brzezicki, Szymon Charczyński, Szymon Stroka.

• Miedzypowiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Łagiewnikach

• 1 lutego 2024r. uczniowie z chóru Wesołe Nutki z SP im J. Korczaka zaprezentowali się na Miedzypowiatowym Konkursie Kolęd i Pastoralek w Łagiewnikach.

W kategorii soliści Laura Różańska zdobyła nagrodę główną GRAND PRIX

W kategorii zespoły Trio: Patrycja Chudzik, Alicja Stroka i Laura Różańska zdobyły II miejsce , Duet:Martyna Niezgoda i Edward Lustyk-III miejsce. Gratulujemy!

• „Nie pal przy mnie, proszę”

• W grudniu i styczniu uczniowie klasy II realizowali razem z pedagogiem szkolnym program profilaktyki antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”, w którym chętnie i bardzo aktywnie uczestniczyli. Celem zajęć było kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie ich, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, uwrażliwienie na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem, a także wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

• Warsztaty ceramiczne z okazji Dnia Babci i Dziadka 👵👴

• 30 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyły się zaległe warsztaty ceramiczne z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Uczniowie klas 0-3 za pomocą narzędzi malarskich (pędzelków i stempelków) samodzielnie ozdabiali porcelanę użytkową - filiżanki. Zajęcia oprócz rozwijania zdolności manualnych i uwagi na piękno sztuki miały za zadanie pokazać Nam prosty sposób na przywrócenie do użytku rzeczy, nadając im drugie "życie". Po zakończonych warsztatach przyozdobione filiżanki zostały zabrane na wypał do pracowni. W ciągu kilku dni zostaną oddane uczniom. Dziękujemy panu Łukaszowi za mile spędzony czas i piękną lekcje artystyczną