• Dzień Ziemi

• 21 kwietnia 2023r odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, pracownicy szkoły i cała społeczność szkolna. Uczniowie prowadzący przekazali wiele ważnych informacji na temat stanu środowiska naturalnego na naszej planecie, poruszyli problemy segregacji odpadów i recyklingu. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz wszystkie klasy przygotowały wystawę plakatów zachęcających do dbania o środowisko oraz zaprezentowały piosenki o tematyce ekologicznej. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali stroje do pokazu eko mody. W klasach pojawiły się gazetki okolicznościowe. Całą uroczystość uświetniły inscenizacje przygotowane przez uczniów klasy 2. Uroczystość przygotowały: Elżbieta Zakrzewska i Bożena Gierczak.

• Czworobój lekkoatletyczny na szczeblu powiatowym

• Gratulujemy reprezentacjom dziewcząt i chłopców z klas IV-VI za zajęcie IV i III miejsca w czwórboju lekkoatletycznym na szczeblu powiatowym. Drużyna chłopców: Szymon Stroka, Szymon Charczyński, Karol Brzezicki, Patryk Sucharski, Teodor Sarapuk, Karol Palewicz i Mateusz Guściora zdobyła drużynowo III miejsce Drużyna dziewcząt: Lena Sucharska, Ola Romaniuk, Natalia Płaziuk, Ola Bara, Alicja Stroka i Ola Najdek zajęła IV miejsce!

• Nasi absolwenci :)

• 5 maja,jak co roku, spotkali się na zajęciach sportowych i dydaktycznych Nasi uczniowie z klasy 7 i 8 z Naszymi Absolwentami (rocznik 2019, 2020, 2021, 2022).To był ciekawie spędzony czas zapraszamy ponownie. Cieszymy się ,kiedy możemy ponownie zobaczyć Naszych Absolwentów w murach naszej szkoły. Z pozdrowieniami Grono Nauczycielskie Szkoły Podstawowej w Olesznej

• Uchwalenie Konstytucji 3 maja

• 3-go Maja 2023 roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej uczestniczyli w uroczystej mszy z okazji uchwalenia Konstytucji - po mszy reprezentacja Naszej szkoły złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych.

• Szkolny konkurs - kostka Rubika

• Szkolny konkurs układania kostki Rubika na czas odbył się w naszej szkole 20- go kwietnia 2023 roku. Na podium stanęli:

Wojciech Lizak-3 miejsce,

Antoni Galarowicz-2 miejsce,