• Konkurs na najpiękniej ustrojoną klasę w szkole

• Dnia 20 grudnia 2022 roku został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniej ustrojoną klasę. Jury w składzie J. Oswiecinska, K. Marcinkowska, A. Dawidziak, A. Kosminska

W kategorii klas 0-III

I miejsce - klasa 2

II miejsce - oddział przedszkolny

II miejsce - klasa 1

II miejsce - klasa 3

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce - klasa 5

II miejsce - klasa 4

III miejsce - klasa 7

III miejsce - klasa 8

wyróznienie - klasa 6

• Podziękowanie za stroje sportowe

• Dyrektor wraz z nauczycielami i uczniami Szkoły Podstawowej w Olesznej serdecznie dziękują panu sołtysowi Zbigniewowi Jasnikowskiemu  i sołectwu wsi Oleszna za ufundowanie strojów sportowych. Mamy nadzieję, że przyniosą nam szczęście w zawodach sportowych.

• "Jak wygrałem życie"

• Bogdan Świerczek "Jak wygrałem życie" - występ uczestnika The Voice od Poland w naszej szkole. Działanie w ramach profilaktyki uzależnień, sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Łagiewnikach.

• Dziękujemy

• W piątek, 16- go grudnia w naszej szkole zakończona została zbiórka zabawek, artykułów piśmienniczych, papierowych, gier planszowych i innych, które zostały w tym samym dniu przekazane dla dzieci z Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Organizatorzy-uczennice z klasy 8 - Hanna Kołt i Lena Kapusta oraz p. Joanna Łukianowska dziękują wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom in., którzy wzięli udział w tej corocznej akcji.

• Konkurs na ,,Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową''

• 13 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Wszystkie prace były przepiękne! Jury w składzie p. Jagoda Oswiecińska, p. Alicja Dawidziak, p. Alicja Kosmińska wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas 0-3

Magdalena Bielska kl. 7

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

• Kiermasz Bożonarodzeniowy

• Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na Kiermasz Bożonarodzeniowy.  Kiermasz będzie trwał do samych Świąt.Cały czas można przynosić stroiki,ozdoby i pierniczki.Pieniążki, które zostaną zebrane zostaną przeznaczone na cele Samorządu Uczniowskiego ( wszystkich uczniów szkoły). Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dla pani Lucyny Zabłockiej i Pani Agnieszki Ostrowskiej. Dziekujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie.  Serdecznie zapraszamy! Samorząd Uczniowski z opiekunami.

• Wyjazd mikołajowy

• W ramach mikołajek, 8-go grudnia, uczniowie klas 4, 5 i 6 pojechali do kina na bardzo pouczający film pt. "Wielki Zielony Krokodyl Domowy" - była to cenna lekcja tolerancji, poświęcenia, przyjaźni i miłości. Po seansie filmowym udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku, aby poczuć magię i wyjątkowość nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

• Mikołajki w Szkole Podstawowej w Olesznej

• 6-go grudnia odwiedził Nas Święty Mikołaj, który wręczył uczniom i pracownikom szkoły małe upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Uczniowie na przerwach rozgrywali turniej w tenisa stołowego, a na czwartej lekcji odbył się mecz towarzyski Uczniowie kontra Nauczyciele - emocji było co nie miara. Był to bardzo miły, wesoły i sportowy dzień Świętego Mikołaja w Naszej Szkole.