Gminne obchody Święta Niepodległości w Łagiewnikach 2024 .
Pamiętamy i celebrujemy Naszą Wolność i Niepodległość.
Gminne obchody Święta Niepodległości w Łagiewnikach 2024 .
Pamiętamy i celebrujemy Naszą Wolność i Niepodległość.
NIEPODLEGŁA. Pod takim hasłem 8 listopada w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej odbyła się uroczystość poświęcona zbliżającemu się Świętu Niepodległości. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie wystąpili w montażu słowno-muzycznym, oddając hołd tym, którzy wywalczyli nam wolność. Były to chwile wzruszeń, zadumy i radości. Naszym zadaniem jest przekazywanie kolejnym pokoleniom młodych Polaków naszej historii, bo " Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium." Po uroczystościach w szkole delegacja uczniów z Dyrektor Panią Barbarą Dorużyńską i Sołtys Olesznej Panią Eweliną Palewicz złożyła kwiaty i zapaliła znicze na skwerku pod obeliskiem „Bohaterom Bitwy 1920” w centrum Olesznej.
,,...żeby widzieć naprawdę zamykają oczy,chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć,kochamy wciąż za mało i stale za późno. Śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...''
30 października 2024 roku uczniowie klasy 2 wybrali się na cmentarz w Olesznej. Dziesiątką różańca pomodliliśmy się za dusze wszystkich zmarłych, zapaliliśmy znicze na grobach bliskich a także posprzątaliśmy groby zapomniane i tam również pozostawiliśmy swoją modlitwę..
13.10.2024r. jak co roku obchodzony był Dzień Papieski, w tym roku XXIV pod hasłem: " Ewangelia starości i cierpienia". Uczniowie SP im.Janusza Korczaka w Olesznej tradycyjnie pamiętali o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Wystąpili w montażu słowno- muzycznym w czasie mszy świętych w kościołach: w Olesznej i Słupicach oraz 20.10.2024r. w Jaźwinie. Program artystyczny dostarczył wielu niezapomnianych chwil i wzruszeń. "Człowiek żyje, dopóki żyć będzie pamięć o nim w tych, którzy pozostali ". Niech więc życie i słowa świętego Jana Pawła II na zawsze w nas trwają i promieniują na cały świat.
18 października 2024r z okazji Dnia Seniora , uczniowie SP im.Janusza Korczaka w Olesznej odwiedzili pensjonariuszy Domu Seniora w Roztoczniku. Przygotowanym programem artystycznym wspominającym dawne i współczesne przeboje dostarczyli wszystkim dużo radości i wzruszeń.
9 października 2024 roku w Domu Pomocy Społecznej w Niemczy odbył się Dzień Seniora. Na tę okoliczność uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny pełen znanych skocznych piosenek, wierszy. Uczniowie pochwalili się również wykonaniem utworów zagranicznych. Jak zwykle Mieszkańcy Domu podziękowali nam słodkim poczęstunkiem. Pozdrawiamy serdecznie i jeszcze raz , na okoliczność przypadającego święta, życzymy Im zdrowia i wszystkiego najlepszego.
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole, jak i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 15.10.2024r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z reprezentantami Komisariatu Policji w Łagiewnikach.
Policjanci odwiedzili uczniów klas I-III oraz najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego.
Wszyscy z uwagą i dużym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podczas spotkania mówili o tym, w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię, jak postępować na pasach, kiedy możemy je przekraczać, przy jakim świetle. Podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku . Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Na zakończenie przypominano także o bezpieczeństwie w życiu codziennym w domu, w szkole oraz podczas zabawy.
Pogadanka policjantów cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie uczestniczyli w dyskusji oraz zadawali pytania.
Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać.
W dniu 4 października 2024 r. w sali widowiskowej im. Teresy Bańkowskiej-Jendras Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach odbyła się I Kuźnia Młodych Talentów im. Teresy Bańkowskiej-Jendras. Prowadząca „Kuźnię” Pani Alina Zamęcka poprosiła Jarosława Tyńca Wójta Gminy Łagiewniki o otwarcie tego wydarzenia. W krótkiej przemowie Wójt przypomniał osobę Pani Teresy Bańkowskiej-Jendras oraz Jej zasługi dla łagiewnickiej społeczności i kultury. Poetka, malarka, piosenkarka wychowała setki młodych osób. Całe swoje intensywne życie opisała w książce „Kuferek wspomnień”, którą można było kupić dzisiaj a nadal będzie dostępna w GOKBiS. Przyszedł czas na oczekiwane występy estradowe młodych artystów. Czas sceniczny podzielony został na 6 bloków w którym mogliśmy zobaczyć solistów, muzyków grających na różnych instrumentach, tancerzy, akrobatów, układanie kostki Rubika na czas czy zespoły szkolne i zespół wokalny Canzona Junior. Na końcu nastąpiło spotkanie z Oliwierem Bojnarowiczem młodym kolarzem, uczniem Szkoły Podstawowej w Olesznej, który w roku bieżącym wygrał Tour de Pologne Junior. Młody sportowiec opowiadał o swojej wielkiej kolarskiej pasji, pokazał koszulki w których jeździł, medale i puchary. W tegorocznych występach zobaczyć wyjątkowe występy naszych młodych artystów. Różnorodność i tematyka świadczą o bardzo szerokich zainteresowaniach naszych dzieci. Podziękowania za przygotowanie należą się nauczycielom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej, Przedszkola „Na Akacjowym Wzgórzu” w Łagiewnikach oraz gospodarzom, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach za prowadzenie, przygotowanie wystawy z obrazami, zdjęciami oraz przygotowany poczęstunek.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach starszych w naszej szkole został przeprowadzony na lekcjach języka polskiego. Uczniowie przynieśli własne książki, przeczytali ulubione fragmenty, zachęcali rówieśników do sięgnięcia po literaturę. Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa.
"Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi..."
Jan Paweł II
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra
Za pomoc i życzliwość
DZIĘKUJEMY
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji charytatywnej KREDKOBRANIE
Kolejny raz okazało się, że razem możemy więcej
Koordynator zbiórki
Katarzyna Balcerak -Krawczyk
Czytanie na dywanie z Panią Aliną Zamęcką w klasie 1.
W ramach akcji " Czytanie na dywanie" grupę Zeróweczki oraz Pierwszoklasistów odwiedzili sympatyczni uczniowie z klasy czwartej. Czytali oni, swoim młodszym kolegom i koleżankom, fragmenty znanej książki autorstwa Grzegorza Kazdepke " Bon czy ton: savoir-vivre dla dzieci". Celem spotkania było powtórzenie zasad dobrego wychowania oraz promowanie czytania dzieciom. Akcję w naszej szkole przeprowadziły Panie: Monika Kędzierska i Katarzyna Balcerak -Krawczyk. Dziękujemy serdecznie
27.09.2024 odbyły się w Naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego, wybory zostały przeprowadzone bez zakłóceń. Tym samym, chcielibyśmy wszystkim bardzo serdecznie podziękować za udział w wyborach, nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz efektywnych działań.
Podajemy wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:
Maja Dawidziak - 6 głosów
Natalia Płaziuk - 8 głosów
Lena Sucharska - 9 głosów
Magdalena Charczyńska - 26 głosów
Emilia Kołt - 28 głosów
Wojciech Kramek - 48 głosów
Skład Samorządu Uczniowskiego:
Przewodniczący - Wojciech Kramek
Zastępczyni przewodniczącego - Emilia Kołt
Sekretarz - Magdalena Charczyńska
Skarbnik - Lena Sucharska
Rzecznik praw ucznia - Natalia Płaziuk i Maja Dawidziak
W ostatni piątek września, szkoły z całej Europy, a także z kilku krajów Ameryki Południowej, Afryki i Azji, już po raz dziesiąty, będą świętować Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day) to międzynarodowe święto ruchu, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Tegorocznym tematem przewodnim jest “Edukacja w ruchu”. Dodatkowo, podczas tegorocznej edycji, dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, organizatorzy kierują w Polsce szczególną uwagę na placówki, do których uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami. Dziękujemy p. Karolinie Tylak za zorganizowanie i przeprowadzenie EDSS w Naszej Szkole - uczniowi mieli świetną zabawę podczas wykonywania nietypowych i niepowtarzalnych konkurencji sportowych.
20.09.2024 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Olesznej wzięli udział w trzydziestym pierwszym finale Akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie odświeżyli Sobie najważniejsze informacje dotyczące idei Akcji Sprzątanie Świata - Polska! Dodatkowo, przeszli pomyślnie eko test na mistrzów segregacji śmieci i z zachowaniem względów bezpieczeństwa ruszyli wraz z opiekunami w teren.
Dziękujemy Wszystkim za obecność i czynny udział w tak ważnym wydarzeniu. Wielkie podziękowania należą się dla ZUK Sp. z o. o. w Łagiewnikach za zaopatrzenie Nas w worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe.
Na zakończenie całej akcji możemy śmiało powiedzieć, że od teraz cała Nasza społeczność szkolna stoi "Na Straży Czystej Ziemi".
Pozdrawiamy.
"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Nasza szkoła kontynuuje realizację „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego RAZEM ŁATWIEJ”.
Do programu zgłaszać się mogą dzieci i młodzież w wieku 10- 19 lat, zamieszkujące województwo dolnośląskie. Zgłoszenia może dokonać także rodzic lub opiekun prawny.
Pomoc można uzyskać pod numerem telefonu infolinii 800 805 600 lub pod adresem e-mail razemlatwiej@cogitozdrowie.pl (wówczas pracownik infolinii skontaktuje się telefonicznie).
Pacjenci, którzy zgłoszą się do programu, objęci będą wsparciem psychologicznym (spotkania diagnostyczne i spotkania wspierające), a koordynatorzy regionalni pozostają w stałym kontakcie z pacjentem, służąc pomocą w poruszaniu się między poszczególnymi poziomami pomocy psychologiczno-psychiatrycznej, w zależności od potrzeb.
Więcej szczegółów znajduje się pod niżej podanym linkiem:
Powered by aSc EduPage