Komunikat MEN w sprawie zasad oceniania i klasyfikowania
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie zdalnego nauczania
Już od 30 marca od godziny 8.00 ruszają pierwsze lekcje z TVP!
Zarządzenie Dyrektora Szkoły
Zarządzenie nr 13/2019/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowe im. Janusza Korczaka w Olesznej
z dnia 23.03.2020 r.
w sprawie organizacji nauki w warunkach domowych
Na podstawie § 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 493), przyjmuje się zasady organizacji nauki w okresie zawieszenia zajęć.
§ 1
Zasady ogólne
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor szkoły odpowiada za organizację realizacji zadań tej jednostki z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań.
§ 2
Informacja o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły
- Dyrektor przekazuje uczniom, rodzicom i nauczycielom informację o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania. Przekazanie informacji może nastąpić za pośrednictwem dziennika elektronicznego (LIBRUS), poczty elektronicznej, mediów społecznościowych, a także z wykorzystaniem innych dostępnych środków komunikacji, w tym poczty tradycyjnej.
- Informację o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania wywiesza się w sposób zwyczajowo przyjęty w szkole, tj. na drzwiach głównych budynku szkoły.
- Wykorzystanie poczty tradycyjnej, o którym mowa w ust. 1, następuje tylko w przypadku, gdy rodzic nie potwierdza za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej faktu otrzymania informacji o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania.
- W przypadku określonym w ust. 3 przystąpienie do realizacji podstawy programowej oraz oceniania ucznia następuje po otrzymaniu potwierdzenia odbioru przez rodziców informacji o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania.
§ 3
Ustalenie tygodniowego zakresu treści nauczania
- Współpraca nauczycieli z uczniami lub rodzicami przebiega z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej oraz telefonicznie.
- Rodzice uczniów udostępniają adresy poczty elektronicznej, które mogą zostać wykorzystane do komunikacji w ramach realizacji podstawy programowej. W przypadku braku możliwości technicznych udostępnienia takiego adresu zaleca się udostępnienie przez rodziców numerów telefonów. Za pomocą środków komunikacji elektronicznej i telefonicznej nauczyciele przedmiotowi przekażą rodzicom tygodniowy zakres treści nauczania.
- Tygodniowy zakres treści nauczania, o którym mowa w ust. 2, do zrealizowania w poszczególnych oddziałach, ustala dyrektor, we współpracy z nauczycielami, uwzględniając w szczególności:
- równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,
- zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,
- możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,
- łączenie przemienne kształcenia zużyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,
- ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć
- Współpraca dyrektora z nauczycielami, o której mowa w ust. 3, następuje z wykorzystaniem e-dziennika lub służbowej poczty elektronicznej, udostępnionej nauczycielom przez szkołę. Nauczyciele przedmiotowi przekazują dyrektorowi propozycje tygodniowego zakresu treści nauczania w poszczególnych oddziałach w formie dokumentu w formacie doc, lub xls, wybranym przez dyrektora.
- Dyrektor akceptuje propozycje nauczyciela, o których mowa w ust. 3, lub zwraca nauczycielowi do poprawy, wraz z uwagami wyrażonymi w formie elektronicznej lub telefonicznie. Dyrektor wskazuje termin, w którym powinna nastąpić poprawa propozycji tygodniowego zakresu treści nauczania.
§ 4
Ocenianie ucznia
- W okresie zawieszenia zajęć szkolnych w terminie określonym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz przepisach szczególnych, ocenianiu podlegają prace domowe ucznia. Nauczyciele przekażą dyrektorowi propozycje sposobów monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów a także odnotują, że ocena jest wydana na podstawie zdalnego nauczania.
Dyrektor zobowiązuje nauczycieli do rejestrowania tematów lekcji zajęć obowiązkowych, rozwijających i zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznych w e-dzienniku w celu wypełnienia obowiązku dokumentowania.
- Prace domowe, o których mowa w ust. 1, są przesyłane przez ucznia:
- na adres poczty elektronicznej udostępniony przez nauczyciela, w formacie doc., pdf. lub w formie zeskanowanej, lub w fotografii wykonanej telefonem komórkowym.
- poprzez Wiadomości( lub zadania domowe) Librus jako załącznik
- nie przesyłamy załączników w formie MMS-ów
- Oceny ucznia są dostępne w dzienniku elektronicznym.
§ 5
Realizacja zajęć
- Dyrektor wskazuje, we współpracy z nauczycielami, źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć, w tym materiały w postaci elektronicznej, z których uczniowie lub rodzice mogą korzystać. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności:
- z wykorzystaniem:
- materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania pod adresem www.epodreczniki.pl;
- materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych;
- materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii;
- innych niż wymienione w lit. a–c materiałów wskazanych przez nauczyciela;
- przez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia,
- z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem,
- przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu – w przypadku dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, edukacją wczesnoszkolną oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub objęte nauczaniem indywidualnym..
- z wykorzystaniem:
- Dyrektor zapewnia każdemu uczniowi lub rodzicom możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia oraz przekazuje im informację o formie i terminach tych konsultacji. W celu wykonania tego zadania dyrektor określa grafik dyżurów, w czasie których nauczyciele są dostępni dla uczniów za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Grafik jest rozpowszechniany wśród uczniów i rodziców za pośrednictwem środków, o których mowa w § 3 ust.
§ 6
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Aldona Skrzypkowiak
Dyrektor szkoły
Informacja Dyrektora Szkoły dla uczniów i rodziców dotycząca zdalnego nauczania w czasie nauki w warunkach domowych
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.
W czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej będą realizować zajęcia dydaktyczne w formie nauczania zdalnego przy wykorzystaniu dziennika elektronicznego (LIBRUS).
Nauczyciele będą przekazywać bieżące informację dotyczące nauczania zdalnego za pomocą dziennika elektronicznego w zakładce „Zadania domowe” lub poprzez wiadomości.
Nauczanie zdalne będzie realizowane wg następujących zasad:
treści i materiały do wykonania przez uczniów w domu, będą zamieszczane przez nauczycieli zgodnie z tygodniowym planem danej klasy.
Klasy I-III.
Wychowawcy klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego („Zadania domowe” lub poprzez wiadomości) będą przekazywać informację, jakie zagadnienia wynikające z planu nauczania powinno dziecko zrealizować w ramach nauczania w domu, najlepiej pod nadzorem rodziców. Informacja będzie na przykład dotyczyć tego, jakie fragmenty podręcznika lub strony ćwiczeń powinno dziecko wypełnić lub przeczytać pod nadzorem rodzica. Kontrolę techniki czytania, nauczyciel przeprowadzi przez telefon.
Klasy IV –VIII.
Nauczyciele poszczególnych przedmiotów za pośrednictwem dziennika elektronicznego („Zadania domowe” lub poprzez wiadomości) będą przekazywać informację, polecenia i zadania do wykonania przez uczniów w domu. Sposób wykonania poleceń, termin przesłania wykonanych prac oraz adres mailowy, na który należy przesłać wykonane prace, zadania, prezentacje, itp. będą ściśle określone przez nauczyciela przedmiotu.
Wychowawcy będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie oraz za pomocą dziennika elektronicznego przekazywać bieżące informację dotyczące nauczania zdalnego.
Uczniowie są zobowiązani do regularnego zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli i wychowawców poprzez dziennik elektroniczny („Zadania domowe” lub poprzez wiadomości) i systematycznego wykonywania zadań przesyłanych przez nauczycieli.
Rodzice są proszeni do regularnego przeglądania informacji zamieszczonych przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym. Prosimy rodziców o nadzór nad wykonywaniem powierzonych uczniom zadań i poleceń oraz o bieżącą współpracę z wychowawcą.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl zostały udostępnione e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Pozdrawiam
Aldona Skrzypkowiak
Dyrektor szkoły
Dzieci uczą rodziców w domu!
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.
Materiały można pobrać pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=H0mx90NbvuM&feature=emb_logo
INFORMACJA
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa informuję, że od 12 marca 2020 roku zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej zostają zawieszone do odwołania.
Dyrektor szkoły
Aldona Skrzypkowiak
Rekomendacja MEN - nauka zdalna, kształcenie na odległość
Rusza serwis - zdalne lekcje
Propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi dla wszystkich klas - zachęcamy do skorzystania
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
a dla ósmoklasistów dodatkowo
Sytuacja nauczycieli oraz pracowników niebędących nauczycielami przedszkoli, szkół i placówek w związku z zawieszeniem prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych – informacja MEN
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszono prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w przedszkolach, szkołach i w większości placówek. Oznacza to, że w tym okresie w przedszkolu, szkole lub placówce nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, z wyjątkiem 12 i 13 marca 2020 r., kiedy prowadzono działalność opiekuńczą. Zawieszenie zajęć nie zwalnia jednak pracowników tych jednostek z obowiązku świadczenia pracy.
Organizacja pracy nauczycieli
12 i 13 marca 2020 r. nauczyciele zatrudnieni w przedszkolach, innych formach wychowania przedszkolnego, szkołach podstawowych i szkołach artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, z wyjątkiem szkół podstawowych dla dorosłych byli zobowiązani do prowadzenia zajęć opiekuńczych. Nauczyciele świadczący pracę w tych dniach otrzymują z tego tytułu wynagrodzenie za pracę w składnikach i wysokości wynikających z ich uprawnień.
Zawieszenie do 25 marca 2020 r. prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nie oznacza zawieszenia przez szkoły wszystkich form działalności. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca, aby w tym okresie nauczyciele wspierali uczniów w samodzielnej nauce w domu i kontaktowali się z nimi przy wykorzystaniu np.: dziennika elektronicznego, strony internetowej przedszkola, szkoły lub placówki, mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredniego kontaktu elektronicznego.
W przypadku nauczycieli publicznych przedszkoli, szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz organy administracji rządowej czas pracy oraz zadania wykonywane w ramach czasu pracy określają przepisy Karty Nauczyciela.[1] Zgodnie z art. 42 ust. 1 i 2 tej ustawy w ramach czasu pracy nieprzekraczającego 40 godzin na tydzień nauczyciel jest obowiązany realizować nie tylko zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami, ale również inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły oraz zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym. Dyrektor szkoły może więc w okresie zawieszenia prowadzenia zajęć zlecać nauczycielom inne zadania, np. przygotowywanie i przesyłanie uczniom materiałów dydaktycznych do samodzielnej pracy w domu. Zastosowanie ma w tym przypadku również art. 81 § 3 Kodeksu pracy, który umożliwia powierzenie pracownikowi w okresie przestoju innej odpowiedniej pracy.
O organizacji pracy nauczycieli decyduje dyrektor
O organizacji pracy nauczycieli decyduje dyrektor przedszkola, szkoły lub placówki, który zgodnie z art. 7 Karty Nauczyciela jest przełożonym służbowym wszystkich pracowników. Działając na podstawie art. 3 Ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych[2], dyrektor szkoły może polecić nauczycielowi wykonywanie pracy zdalnej.
Możliwe jest zatem świadczenie pracy przez nauczycieli zarówno w miejscu ich pracy, jak i świadczenie pracy poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna). W pierwszym przypadku nauczyciele przygotowują i przesyłają uczniom materiały, korzystając ze sprzętu na terenie szkoły.
Za dni, w których nauczyciele będą świadczyli pracę, otrzymują wynagrodzenie bez zmian, z wyjątkiem dodatku za warunki pracy, który jest należny wyłącznie za godziny przepracowane w określonych warunkach pracy, oraz wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, które jest związane z dodatkową pracą nauczyciela polegającą na realizacji zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych powyżej pełnego wymiaru zajęć.
Jeżeli natomiast z przyczyny leżącej po stronie pracodawcy w określonym czasie nauczyciel nie będzie świadczyć pracy, zastosowanie ma art. 81 § 1 Kodeksu pracy, który stanowi, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania.
Zatem za dni, w których nauczyciele nie będą świadczyli pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, lecz będą pozostawali w gotowości do pracy, zachowują prawo do wynagrodzenia zasadniczego w wysokości wynikającej z ich osobistego zaszeregowania oraz dodatku funkcyjnego.
W przypadku nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek prowadzonych przez osoby fizyczne lub osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego o organizacji ich pracy również decydują dyrektorzy tych jednostek. Do nauczycieli tych, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, mają zastosowanie przepisy art. 81 Kodeksu pracy oraz art. 3 ustawy o przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19.[3]
Kadra kierownicza przedszkoli, szkół i placówek
W okresie zawieszenia prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej kadra kierownicza przedszkoli, szkół i placówek nie prowadzi zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jest jednak zobowiązana do realizowania innych zadań wynikających z zajmowanych stanowisk. Decyzje w sprawie organizacji pracy dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki podejmuje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, który jest jego bezpośrednim przełożonym[4]. Natomiast decyzje w sprawie organizacji pracy pozostałej kadry kierowniczej podejmuje dyrektor szkoły.
Osoby zajmujące stanowiska kierownicze, które będą świadczyły pracę, otrzymują wynagrodzenie bez zmian, z wyjątkiem ewentualnego wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i dodatku za warunki pracy.
Pracownicy administracji i obsługi
Zawieszenie prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nie wpływa bezpośrednio na pracę wykonywaną przez pracowników administracji i obsługi szkolnej i nie zwalnia ich automatycznie z obowiązku świadczenia pracy. O organizacji ich pracy decyduje dyrektor szkoły[5]. Dyrektor szkoły na podstawie art. 3 ustawy o przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19[6] może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna), o ile oczywiście charakter zadań wykonywanych przez pracownika na to pozwala.
Jeżeli natomiast z przyczyny leżącej po stronie szkoły w określonym czasie pracownik administracji lub obsługi nie będzie świadczyć pracy, pozostaje wówczas do dyspozycji dyrektora szkoły i jest w gotowości do wykonywania pracy. Mają wówczas zastosowanie przepisy art. 81 § 1 Kodeksu pracy, który wskazuje, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania. Wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów.
Decyzje w sprawie organizacji pracy nauczycieli oraz pozostałych pracowników przedszkola, szkoły lub placówki podejmuje dyrektor przedszkola, szkoły lub placówki, natomiast decyzje w sprawie organizacji pracy dyrektora – organ prowadzący szkołę.
Apelujemy o rozwagę
Jednocześnie, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Ministerstwo Edukacji Narodowej rekomenduje, aby w okresie zawieszenia prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych do minimum ograniczyć obecność nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych w szkole.
[1] Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2019 r. poz. 2215).
[2]Ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374).
[3] Ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. 2020 poz. 3740.
[4] Art. 10 ust. 1 pkt 6 i art. 29 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.).
[5] Art. 7 ustawy – Karta Nauczyciela i art. 68 ust. 5 ustawy – Prawo oświatowe.
[6] Ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. 2020 poz. 3740.
Zarządzenie Dyrektora Szkoły
Zarządzenie Nr 12 /2019/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej
z dnia 11 marca 2020 r
w sprawie czasowego zamknięcia placówki oraz pracy zdalnej pracowników
Na podstawie art. 3 Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Ustawa COVID-19) oraz wydanego na podstawie Art. 30b w/w Ustawy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020 r. (Rozporządzenie CODIV-19) zarządza się, co następuje:
§ 1
- Zawiesza się działalność Placówki zgodnie z postanowieniem Rozporządzenia COVID-19 na okres 14 dni z możliwością przedłużenia.
- W Placówce przez ten okres nie będą odbywały się żadne zajęcia ani nie będą świadczone usługi opiekuńczo-wychowawcze także w ramach zajęć świetlicowych.
- Poleca się wykonywanie prac określonych w warunkach umowy oraz opisie stanowiska pracy za pomocą pracy zdalnej określonej w art. 3 Ustawy COVID-19.
- Zobowiązuję wszystkich pracowników do przestrzegania tych samych zasad bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych co w miejscu pracy.
- Każdy z pracowników wykonujących prace zdalne ma bezwzględny zakaz dopuszczania do materiałów, sprzętu służbowego, a także systemów informatycznych osób trzecich w tym członków rodziny.
- Niniejsze Zarządzenie stanowi upoważnienie i polecenie do przetwarzania danych osobowych po za miejscem pracy i zezwala na jej wykonywanie tylko w aktualnym miejscu zamieszkania.
- Zarządzenie obejmuje następujące stanowiska pracy:
- Nauczyciel dyplomowany
- Nauczyciel mianowany
- Nauczyciel kontraktowy
- Specjalista do spraw administracji
- Główny księgowy
- Woźna oddziałowa.
§ 2
Zobowiązuje się wszystkich pracowników do zapoznania się z treścią zarządzenia.
§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia i obowiązuje do czasu określonego w Rozporządzeniu COVID-19.
Aldona Skrzypkowiak
………………………………………..
(podpis Dyrektora)
Rozporządzenie MEN
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
UWAGA!!! Prosimy o zapoznanie się z informacjami z linku:
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
2020_03_11_Zawieszenie_zajec_w_przedszkolach_szkolach_i_placowkach_MEN.DOCX
Zalecenia MEN, GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi.
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Dolnego Śląska, uprzejmie informuję, że na stronie internetowej MEN zamieszczony został komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi.
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
Poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus
https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch
_Rekomendacje_Ministra_Edukacji_Narodowej_dla_dyrektorow_przedszkoli__....pdf
Infografiki Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny - tutaj.
INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH(Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)
Warszawa, 24.02.2020 r.
W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:
1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:
- bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
- lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.
b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:
- bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
- lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2
to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą
z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.
Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.
INFORMACJA
3 marca 2020 r. (wtorek) odbędzie się szkolna sesja fotograficzna. Plakat_gadzety_bombka_jajko.jpg
Ferie zimowe 2020
Wszystkim uczniom życzymy miłych, bezpiecznych ferii zimowych
oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy.
Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci
oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka
w Olesznej
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Bezpiecznego PuchatkaW lutym zakończono realizację XI edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który został zrealizowany przez panią pedagog z uczniami klasy I. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie, rekomendowany m.in. przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Główną Komendę Policji. Podczas przeprowadzanych zajęć nasi pierwszoklasiści mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują w szkole, m.in. podczas przerw międzylekcyjnych i w czasie wycieczek szkolnych. Przypomnieli sobie, jak należy się zachowywać, będąc uczestnikiem ruchu drogowego, pozostając samemu w domu czy podczas korzystania z Internetu.Na koniec, wszyscy uczniowie rozwiązywali test bezpieczeństwa, po zdaniu którego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Certyfikat potwierdzający udział w programie.Zapraszamy również na stronę internetową: https://www.puchatek.pl/, na której można znaleźć ciekawe materiały rodziców i gry edukacyjne dla dzieci.
9
Bezpieczne ferie
Ferie to czas odprężenia i relaksu, ale także – jeśli tylko sprzyjają ku temu warunki – beztroskich zabaw na śniegu. W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych, 5 lutego odbyło się spotkanie z mł. asp. Wojciechem Kosko, który przeprowadził zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III nt. bezpieczeństwa w czasie ferii. Pan policjant przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusz przestrzegał przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać dzieci w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych, wchodzenia na zamarznięte akweny wodne. Prosił też o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywał uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych.
Dzięki naszej pomocy to może być zwycięski MECZ Michała
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie