• Dwudniowa (16-17 XI) wycieczka szkolna dofinansowana z programu „Poznaj Polskę”.

• W tych dniach dzieci z klas 1-4, wraz z panią Małgosią Iwaszkiewicz i panią Moniką Kędzierską, odwiedziły historyczną stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Byliśmy m.in. na Wrocławskiej Starówce, Moście Tumskim, w Muzeum Narodowym, ZOO i Centrum Historii Zajezdnia. Zachęcani przez panią przewodnik szukaliśmy wrocławskich Krasnali – Drukarza Kacpra, Księgarza, Latarnika i Zajezdniaka. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie nam w pamięci.

• Piękna, kolorowa jesień w wykonaniu naszych przedszkolaków!

• "Kto powiedział, że jesień jest smutna,

Że ma kolor szarego płótna,

Że jej prawie nie widać we mgle?

Kto to wszystko powiedział?

Ja nie!"

Marek Głogowski

Te wspaniałe Modelki i wspaniali Modele z oddziału przedszkolnego, pozowali do jesiennych zdjęć

Pani Alicji Kośmińskiej i Pani Agnieszce Ostrowskiej.

• Międzyszkolny konkurs SPEEDCUBING

• Dziś, 16 listopada 2022r., odbył się międzyszkolny konkurs SPEEDCUBING -układanie kostki Rubika na czas w Radiobudzie. Gabriel Pycka zajął I miejsce, a Krzysztof Buganiuk III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy!!!

• 11 listopada - Dzień Niepodległości

• Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej obchodzono 10 listopada. Uroczystość, w której uczestniczyli zaproszeni goście, kadra nauczycielska, uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice, odbyła się pod hasłem ,,NIEPODLEGŁA’’. Zebranych przywitała dyrektor placówki –pani Barbara Dorużyńska. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wprowadzili Poczet sztandarowy, następnie odśpiewano hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Program artystyczny przygotowany przez panie Małgorzatę Wiśniewską i Małgorzatę Iwaszkiewicz przeniósł nas w lata niewoli i pokazał, jak wiele prób podejmowali Polacy, by odzyskać niepodległość. Dekoracje przygotowały Panie Monika Kędzierska i Lucyna Tokarczyk. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom: Jackowi Mikusowi zastępcy wójta gminy Łagiewniki, Dobromile Szachniewicz przewodniczącej Rady Gminy, Wiolecie Wawrzyniak dyrektor GOKBiS, ks. Arturowi Bilskiemu, ks. Adamowi Woźniakowi, ks. Prałatowi Stanisławowi Kucharskiemu, ks. Adamowi Ruszała, bliskim przyjaciołom szkoły Paniom Alinie Zamęckiej i Paulinie Pycka, przedstawicielom Rady Rodziców paniom Katarzynie Markulak i Małgorzacie Najdek, wszystkim emerytowanym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, emerytowanej p. dyrektor Aldonie Skrzypkowiak za obecność, która jest dla nas bardzo ważną wartością w życiu szkoły.

• Z "Niepodległą" w Domu Pomocy Społecznej w Niemczy i Roztoczniku.

• Jak zawsze znowu nie obyło się bez łez, ponieważ każde spotkanie uczniów naszej szkoły z Mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Niemczy jest pełne ciepła i wrażliwości. Tym razem pojechaliśmy z montażem słowno- muzycznym pt. "Niepodległa", przygotowanym przez panie Małgorzatę Iwaszkiewicz i Małgorzatę Wiśniewską. Następnie rozpoczęła się integracja, polegająca na wspólnych rozmowach, grze w warcaby i in. Każdy mógł wziąć dla siebie coś dobrego. A my już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu do DPS w Niemczy.

Niezwykły koncert (fragmety w komentarzach) usłyszeli dzisiaj mieszkańcy naszego domu. Pałac Roztocznik odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej i zaprezentowały wspaniałe przedstawienie słowno- muzyczne pt.: „Niepodległa”. Występ był niezwykle poruszający i nie obyło się bez łez wzruszenia. Pięknie dziękujemy!

• Międzynarodowe Święto Postaci z bajek

• Z okazji Międzynarodowego Święta Postaci z Bajek do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej zostały zaproszone znane bajkowe postacie. Myszki Miki i Mini tak miło spędziły czas z uczniami klas młodszych i Oddziałem Przedszkolnym, że chciały nawet wziąć udział w lekcjach . Nad całością imprezy czuwała bibliotekarka- pani Joanna Łukianowska, która sprawdziła przy okazji poziom czytelniczej uczniowskiej bajkowej wiedzy.

Pani Asia dziękuje również Lenie Kapuście i Hani Kołt z klasy 8 za pomoc przy realizacji dzisiejszego święta.

• ,, Ślubujemy''

• W piękny dzień, 19-go października uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Na sam początek zaprezentowali się w programie artystycznym, po czym musieli wykazać się wiedzą i prawidłowo odpowiedzieć na pytania przygotowane przez starszych kolegów z klasy ósmej. Na szczęście okazało się, że uczniowie klasy I są doskonale przygotowani do szkolnego życia, emanują empatią, koleżeńskością i są przesympatyczni, więc pani Dyrektor Barbarze Dorużyńskiej nie pozostało nic innego, jak tylko dokonać uroczystego Pasowania Pierwszaków. Uczniowie otrzymali też dyplomy od Rady Rodziców oraz „słodkie” ołówki od rodziców. O swoich kolegach nie zapomnieli też uczniowie klasy 3 i 4, którzy wręczyli Pierwszakom prezenty i laurki. Nad całością imprezy czuwała p. Małgorzata Iwaszkiewicz-wychowawczyni uczniów z klasy 1.

• Finał rejonu w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców

• Koszykówka staje się coraz bardziej popularna- szczególnie jeśli chodzi o jej nową , olimpijską odmianę 33. To sport niezwykle widowiskowy. W środę 26 października w Pilawie Górnej i w czwartek 27 października w Łagiewnikach odbył się finał rejonu w koszykówce 33 dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt : Aleksandra Romaniuk, Emilia Kozdrowska, Emilia Kolt i Aleksandra Bara zajęła IV miejsce, a chłopców: Łukasz Stroka, Karol Palewicz, Oliwier Bojnarowicz i Teodor Sarapuk miejsce III. Natomiast w czwartek uczniowie klas starszych: Daria Kołodziej, Lena Kołodziej, Aleksandra Stroka , Łucja Buganiuk - miejsce II , Gracjan Szachniewicz, Jan Jagieła, Jarosław Charczyński i Sebastian Ziembowski - wywalczyli miejsce I. Jesteśmy z Was dumni!!!