• Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych

• Dnia 29 września w Niemczy odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych. Reprezentacja dziewcząt klas IV- VI : Lena Sucharska, Ola Romaniuk, Ola Najdek. Emilia Kolt, Emilia Kozdrowska, Ola Bara zajęła III miejsce. Reprezentacja chłopców : Patryk Sucharski, Tomasz Kapusta, Karol Palewicz, Łukasz Stroka, Wojtek Juraszek, Teodor Sarapuk zajęła I miejsce. W zawodach brali udział również chłopcy z klasy VIII : Gracjan Szachniewicz, Oliver Wójcik, Karol Iwaszkiewicz, Wiktor Kasprzyk, Dominik Bara, Jan Jagieła, którzy zajęli III miejsce. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

• Dzień Sportu w Bohuslavicach

• 20 września 2022r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej w ramach projektów realizowanych z Miastem Nova Paka i Gminą Bohuslavice nad Metuji, uczestniczyli w ostatnim wyjeździe zorganizowanym z okazji Dnia Sportu przez szkołę w Bohuslavicach.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022

• 23-go września 2022 roku odbyły się w Naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po skrupulatnym zliczeniu wszystkich głosów wyłoniliśmy skład Samorządu Uczniowskiego i opiekuna SU na rok szkolny 2022/2023: Lena Kapusta - przewodnicząca Karol Palewicz - zastępca przewodniczącej Magdalena Charczyńska - sekretarz Wiktoria Materac - skarbnik Członkowie Rady SU: Zuzanna Kuźniar i Wiktoria Jędrzejczyk. Przemysław Gościniewicz wraz z koleżeńską grupą wsparcia: p. Alicja Kośminska, p. Jagoda Oświecińska - opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy - życzymy owocnych działań . Pozdrawiamy, Samorząd Uczniowski :)

• Projekt Edukacyjny ,, (NIE)zwykła matematyka''

• Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym

"(Nie)zwykła matematyka". Głównym celem projektu jest kształtowanie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Lucyna Tokarczyk

• Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2022! "Wszystkie śmieci są Nasze!"

•

Pod takim hasłem przewodnim uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Olesznej wraz z nauczycielami wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata - Polska 2022! Inaugurację tegorocznej akcji uświetnili, Wójt Gminy Łagiewniki - Pan Jarosław Tyniec, oraz Prezes ZUK Sp. z o.o. w Łagiewnikach - Pan Maciej Wawrzyniak. Po krótkiej pogadance proekologicznej i przekazaniu przez Prezesa ZUK w Łagiewnikach worków na śmieci i rękawiczek jednorazowych każda klasa wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyła posprzątać przydzielony dla niej teren. Po powrocie do szkoły uczniów czekała jak zwykle słodka niespodzianka - był to podarunek z ZUK Sp. z o.o. w Łagiewnikach - dziękujemy:-)! Udział w Akcji Sprzątanie Świata 2022 był bardzo dobrą lekcją szacunku dla najbliższego otoczenia naturalnego i środowiska.

Dziękujemy, Samorząd Uczniowski:-)!

• X Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej w Świątnikach

• 10-go września 2022 roku po okresie pandemii w Świątnikach odbyło się X Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich. Kresowianie niemal z całej Polski modlili się razem i wspominali polską historię. Uczniowie SP im. Janusza Korczaka w Olesznej uświetnili uroczystość reprezentując Naszą szkołę w poczcie sztandarowym

• Diecezjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Diecezjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej 1 września 2022 roku w Olesznej odbyło diecezjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. O godzinie 8:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Olesznej rozpoczęła się uroczysta msza święta koncelebrowana, którą sprawował biskup świdnicki ks. Marek Mendyk wraz z księżmi z dekanatu Dzierżoniów. Kościół zapełnił się uczniami, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Po mszy uczestnicy przeszli do szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej. Na salę wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn Polski. Zabrała głos dyrektorka Szkoły w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej Pani Barbara Dorużyńska. Na wstępie powitała gości: biskupa świdnickiego ks. Marka Mendyka, ks. dziekana Zygmunta Kokoszkę, ks. dr Marka Korgula - dyrektora wydziału katechetycznego, ks. dr Krzysztofa Orę – dyrektora wydziału duszpasterskiego, ks. Artura Bilskiego proboszcza parafii w Słupicach, ks. Marka Mielczarka - byłego proboszcza parafii w Słupicach, ks. kan. Adama Woźniaka – proboszcza parafii w Jaźwinie, ks. prałata Stanisława Kucharskiego, ks. kanonika Adama Ruszałę, Jarosława Tyńca - Wójta Gminy Łagiewniki, Dobromiłę Szachniewicz – przewodniczącą Rady Gminy Łagiewniki, p. wizytator Elwirę Chamczyńską, Karolinę Koprynę – inspektora ds. oświaty UG, Wioletę Wawrzyniak - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach, Aldonę Skrzypkowiak – byłą dyrektor szkoły w Olesznej i wielu innych gości. Po słowach powitania wystąpili uczniowie w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez p. Małgorzatę Iwaszkiewicz i p. Małgorzatę Małek a udekorowanym przez Monika Kędzierską. Następnie p. Barbara Dorużyńska wręczyła biskupowi świdnickiemu ks. Markowi Mendykowi statuetkę na pamiątkę I Diecezjalnego Rozpoczęcia Roku Szkolnego w Olesznej. Po uroczystym ślubowaniu Wójt Gminy Łagiewniki Pan Jarosław Tyniec akt nadania nauczyciela mianowanego wręczył Pani Monice Kędzierskiej ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej. Taka uroczystość była okazją uhonorowania ucznia klasy VII Oliviera Bojnarowicza, który zwyciężył w Tour de Pologne Junior w kategorii Żak. Na pamiątkę I diecezjalnego rozpoczęcia roku szkolnego dyrektorka szkoły wręczyła ks. biskupowi specjalny upominek przygotowany na ten dzień. Po odśpiewaniu hymnu szkoły oraz wyprowadzeniu pocztu sztandarowego ta piękna uroczystość dobiegła końca.