• WAKACJE

• Dziękując za cały rok wspólnej pracy pragniemy życzyć Uczniom i Rodzicom słonecznych,

wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej

im. Janusza Korczaka w Olesznej

• Przekazujemy życzenia od pani Aldony Skrzypkowak

• Drodzy uczniowie. Z całego serca gratuluje Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy. Jesteście bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Jest się z czego cieszyć, zasłużyliście na wspaniały wypoczynek wakacyjny!

Wykorzystajcie dobrze te letnie miesiące. Życzę Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo. Pozdrawiam bardzo serdecznie Was i Waszych Rodziców

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Olesznej

• 8.15 Msza Święta w Kościele parafialnym w Olesznej

8.45 Przemarsz do szkoły

9.00 Przygotowanie do uroczystości zakończenia roku

szkolnego

9.15 Uroczyste zakończenie roku szkolnego:

• Polonez klasy VIII
            • Pożegnanie klasy VIII przez klasę VII
            • Klasa VIII żegna szkołę
            • Wręczenie nagród i podziękowań

10.15 Spotkania w klasach z wychowawcami

10.30 Odjazd autobusu

KURS AUTOBUSU

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

24.06.2022 roku

MIEJSCOWOŚĆ                     GODZINA

JANCZOWICE                         7.40

STOSZÓW                              7.45

KUCHARY                               7.50

JAŹWINA                                 7.55

ULICZNO                                 8.05

SŁUPICE                                  8.10

MŁYNICA                                 8.15                                      Planowany powrót - godz. 10.30

• Ostatni raz z moją klasą- wycieczka klasy VIII w Karkonosze

• W dniach 13-14 czerwca uczniowie klasy VIII, wybrali się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą w Karkonosze. Opiekunami wycieczki były: pani Dominika Kuriata i Katarzyna Rutowicz. Podczas naszego wyjazdy wszyscy mieli okazję doświadczyć spotkania z panem Tomaszem Dudziakiem, wykwalifikowanym przewodnikiem, który był naszym przewodnikiem podczas całej wycieczki. Od samego rana, pełni emocji, czekaliśmy pod szkołą na autobus. Do Karpacza dotarliśmy o godzinie 10:30, przestał padać deszcz i zaświeciło słońce, specjalnie dla nas. Wyruszyliśmy spod świątyni Vang- ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842r z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem o tej samej nazwie, z Norwegii. Uważany jest za najstarszy , drewniany kościół w Polsce. Weszliśmy do Karkonoskiego Parku Narodowego. Ruszyliśmy w kierunku Polany- skały Pielgrzymy- skały Słonecznik- ponad kotłami Wielkiego i Małego Stawu ( widoki polodowcowe)- Spalona Strażnica- Złotówka ( schronisko Strzecha Akademicka)- schronisko Samotnia. Na szczycie, każdy z nas podziwiał zapierający dech w piersiach , malowniczy widok oraz starał się uchwycić ten moment robiąc zdjęcia. Kiedy już sesja zdjęciowa dobiegła końca , zjedliśmy obiadokolację i spędziliśmy noc w Samotni- jednym z najstarszych i najpiękniej położonym schronisku w Polsce. Drugiego dnia wycieczki , po śniadaniu, ruszyliśmy w dalszą, pieszą wędrówkę, jedną z najpiękniejszych tras Karkonoszy: Złotówka ( Strzecha Akademicka)- Biały Jar- Kopa- schronisko Śląski Dom- Śnieżka- Czarny Grzbiet- Przełęcz Sowia- Sowia Dolina- Karpacz. Było to ogromne wyzwanie dla nas wszystkich, ale daliśmy radę. Podczas pieszej wędrówki przysłuchiwaliśmy się opisom, ciekawostkom oraz przydatnym w górach instrukcjom i wskazówkom naszego przewodnika. Po dotarciu do Karpacza, wsiedliśmy do autobusu i udaliśmy się w drogę powrotną do Olesznej. Udział w wycieczce był oderwaniem od codzienności. Okazał się być wydarzeniem pełnym niesamowitych wrażeń, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

• Dzień Dziecka 2022

• Rok rocznie obchodzimy w naszej szkole święto dzieci, które jest dla nas też świętem patrona szkoły- Janusza Korczaka. Pierwszego czerwca dopisała nam pogoda, humory i energia. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęliśmy od apelu, podczas którego zostały zaprezentowane plakaty z sentencjami Janusza Korczaka oraz przypomnieliśmy sylwetkę dobrego doktora. Pani dyrektor Barbara Dorużyńska złożyła wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Następnie, uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki na terenie za salą gimnastyczną, bardzo aktywnie spędzili czas na dmuchańcach. Maluchy uwielbiają malowanie twarzy w różne postacie i zwierzątka, dlatego też pani Paulina Pycka z dużą fantazją malowała piękne projekty na twarzach naszych dzieci. Na boisku z drugiej strony szkoły, jak co roku, odbył się mecz piłki nożnej o Puchar Króla Maciusia oraz bieg sztafetowy. Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała nam piknik , ognisko z kiełbaskami oraz lody. Za co serdecznie dziękujemy. Dzień Dziecka uczniowie uznali za bardzo udany i pełny pozytywnych wrażeń. Kolejny taki dzień- już za rok.

• Dzień Europejski

• 12 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Organizatorem był nauczyciel języka angielskiego pan Przemysław Gościniewicz i pani Katarzyna Rutowicz. Zaangażowani byli również rodzice, uczniowie i wychowawcy poszczególnych klas. Przygotowania trwały dłuższy czas.

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I- VIII wcześniej losowali kraj z Europy, który mieliby reprezentować. Wśród nich pojawiła się Ukraina, państwo które jest w trakcie konfliktu z Rosją. Chcieliśmy tym podkreślić fakt, że w naszej szkole są dzieci z Ukrainy i byłoby im bardzo miło, że pamiętaliśmy o ich ojczyźnie. Uczniowie uczyli się tańczyć, śpiewać w języku wybranego kraju, czytali ciekawostki i najważniejsze informacje dotyczące danego państwa. Wykonali flagi i ćwiczyli podstawowe zwroty w języku wybranego kraju. Niektórzy przygotowali rekwizyty i stroje regionalne. Poznaliśmy zwyczaje i tradycje ośmiu krajów europejskich. Na koniec można było skosztować charakterystyczne dla danego kraju potrawy.

Tego dnia poczuliśmy, że tworzymy z innymi krajami Europy wielką rodzinę.